Akcje azjatyckie o mieszanej podwyżce stóp powracają na powierzchnię

Akcje azjatyckie zakończyły w poniedziałek zmieszane, mocniejszy niż oczekiwano raport o zatrudnieniu w USA ponownie rozbudził obawy o agresywne podwyżki stóp przez Rezerwę Federalną, a dane o chińskim imporcie rozczarowały, podkreślając słaby popyt krajowy.

Napięcia między USA a Chinami dotyczące Tajwanu również pozostawały na radarze inwestorów, a Chiny ogłosiły nowe ćwiczenia wojskowe na morzach i przestrzeni powietrznej wokół Tajwanu.

Akcje w Chinach kontynentalnych odnotowały niewielkie wzrosty po tym, jak dane pokazały, że eksport wzrósł w lipcu o 18 procent, powodując rekordową nadwyżkę handlową i łagodząc obawy o słabnący popyt globalny.

Jednak import pozostał powolny z 2,3 procentowym wzrostem rok do roku.

Wzorcowy indeks Shanghai Composite wzrósł o 0,31 procent do 3236,93, podczas gdy indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o 0,77 procent do 20 045,77, uderzony sprzedażą w sektorze technologicznym w związku z oczekiwaniami na bardziej agresywne zaostrzenie polityki przez Rezerwę Federalną. Baidu, Tencent Holdings i Alibaba Group Holding straciły 2-4 proc.

Kinga Bębenek

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.