Analiza techniczna EUR/USD: osiągnięcie poziomów wyprzedania

Kurs EUR/USD znacznie spadnie w 2022 roku. Chociaż czynniki takie jak gospodarka USA i polityka Fed były istotnym czynnikiem tego spadku, to rosnące koszty zakłóceń w dostawach energii dają największe zaufanie na niektórych innych rynkach, co implikuje ostatecznego upadku euro.

Para walutowa EUR/USD do dolara EUR/USD spadła w zeszłym tygodniu do poziomu wsparcia 0,9900, najniższego od 20 lat, a w reakcji na wypowiedzi Jerome’a ​​Powella próbował w piątek odbić się do oporu 1,0090, ale powrócił jego najsilniejsza ścieżka spadkowa w kierunku poziomu wsparcia 0,9964 i zamknęła handel wokół niego.

Euro zyskało wytchnienie przez większość ostatniego tygodnia po spadku poniżej parytetu z dolarem podczas poniedziałkowej sesji, ale europejskie ceny gazu pozostały na wysokich poziomach po dniach potężnych wzrostów. Te koszty i ich oczekiwany wpływ zarówno na firmy, jak i gospodarstwa domowe skłaniają niektórych prognostów do przekonania, że ​​upadek euro o ponad 18 miesięcy może mieć jeszcze przed sobą długą drogę.

Bartłomiej Cieśla

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.