Analiza techniczna USD/JPY: Fed określa los

Od początku handlu w tym tygodniu byki próbowały kontrolować zachowanie pary walutowej USD/JPY . Odbicia zatrzymały się na poziomie oporu 134,68, dopóki rynki i inwestorzy nie weszli w interakcję z ogłoszeniem protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej USA. Da to jaśniejszy obraz przyszłości podniesienia stóp procentowych w USA.

Perspektywy gospodarcze

Raport Rezerwy Federalnej pokazał, że produkcja przemysłowa w USA wzrosła w lipcu bardziej niż oczekiwano. Rezerwa Federalna podała, że ​​produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu o 0,6 proc. po niezmienionym zrewidowanym odczycie w czerwcu. Ekonomiści spodziewali się, że produkcja przemysłowa wzrośnie o 0,3 procent, w porównaniu do spadku o 0,2 procent pierwotnie odnotowanego w poprzednim miesiącu.

Większy niż oczekiwano wzrost produkcji przemysłowej nastąpił, gdy produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu o 0,7 proc., po spadku o 0,4 proc. przez dwa kolejne miesiące. Produkcja górnicza również wzrosła w lipcu o 0,7 procent, po wzroście o 2,0 procent w czerwcu, podczas gdy produkcja mediów spadła o 0,8 procent po spadku o 0,3 procent. Raport wykazał również, że wykorzystanie mocy produkcyjnych w sektorze przemysłowym wzrosło do 80,3 procent w lipcu ze skorygowanych 79,9 procent w czerwcu. Ekonomiści oczekiwali, że wykorzystanie mocy produkcyjnych wyniesie 80,1 procent z 80,0 procent z poprzedniego miesiąca.

Bartłomiej Cieśla

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.