Dolar łudził się na powrót w górę, zwłaszcza w stosunku do EUR i GBP, atakując wsparcie EURUSD

Wczorajsza sesja uosabiała to, co wydaje się być zmianą, którą obserwujemy na rynkach finansowych. Opublikowane wczoraj dane z USA dotyczące kompozytu ISM i usług pokazały, że nadal w USA nie widać recesji, nawet jeśli w niektórych przypadkach pojawiają się liczby sugerujące spowolnienie, ale nie tak wyraźne, jak by się tego chciało. Rynek pracy, jak pokazała wczorajsza publikacja ADP, wciąż jest blisko rekordowych maksimów, a wzrost stóp procentowych, który powinien ukarać rynek nieruchomości, nie wydaje się przełom jeszcze, mimo że oprocentowanie kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu sięgnęło 6,75%.

To powiedziawszy, pokazując, że coś się zmienia, są jednak ceny i działania cenowe na różnych rynkach. Dolar na walutach wczoraj łudził się na powrót w górę, zwłaszcza w stosunku do EUR i GBP, atakując wsparcie EURUSD i Cable w okolicach odpowiednio 0,9850 i 1,1210, a listy otworzyły się zdecydowanie w dół, ale w kierunku Pod koniec sesji w USA byliśmy świadkami nagłego odwrócenia frontu, a akcje zmieniły się z ujemnych na zielone i zamknęły się na plusie.

Jeśli chodzi o kursy wymiany, euro ponownie powyżej 0,9900 i kabel, który odzyskał 160 pipsów z dołków. W nocy zyskały zarówno dolara australijskiego, ale przede wszystkim dolara nowozelandzkiego, który powrócił powyżej 0,5800. Wydaje się, że rynek wyprzedza recesję w USA sprzedając dolary, a także częściowo za negatywną uznaje nadmierną agresywność Fedu wobec stóp, które jeszcze kilka tygodni temu inwestorzy postrzegali pozytywnie, ze względu na kurs delta z innymi walutami. rozprzestrzenił się na korzyść waluty amerykańskiej, podczas gdy obecnie uważa się ją za nadmierną, biorąc pod uwagę fakt, że nadejdzie recesja, a Fed będzie wówczas nadmiernie opóźniony w stosunku do ruchów realnych stóp procentowych.

Wskaźnik strachu i chciwości od 24 dni dwa dni temu (skrajny strach) powrócił powyżej 30 (strach) i wydaje się oferować pewne oznaki poprawy. Różnicą są i zawsze będą dane i pod tym względem dzisiaj ukażą się MSP budowlane dla strefy euro i Wielkiej Brytanii, podczas gdy w USA bohaterami będą cotygodniowe dane z rynku pracy, prawdziwe preludium do jutrzejszych Płac, ostatnia sesja tygodniowo, aby żyć intensywnie przed monitorami.

Jeśli chodzi o operacje, zawsze istnieją doskonałe możliwości, ponieważ akcje cenowe są wystarczająco zmienne i kierunkowe.

Kinga Bębenek

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.