Mattel poprawia wyniki kwartalne dzięki sprzedaży samochodów Hot Wheels

Amerykański producent zabawek Mattel Inc. osiągnął rentowny poziom w II kwartale 2022 r. i uzyskał skorygowany zysk i przychody, które przekroczyły oczekiwania ekspertów.

Zysk netto firmy w okresie od kwietnia do czerwca wyniósł 66,4 miliona dolarów, czyli 18 centów na akcję, w porównaniu ze stratą netto w wysokości 5,5 miliona dolarów, czyli 2 centów na akcję, w tym samym okresie ubiegłego roku. Zysk przed czynnikami jednorazowymi wyniósł 18 centów na akcję w porównaniu do 3 centów na akcję rok wcześniej.

Przychody wzrosły do ​​1,235 mld USD z 1,026 mld USD rok wcześniej.

Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się średnio 6 centów na akcję, przy przychodach w wysokości 1,1 miliarda dolarów.

Wzrost przychodów był spowodowany głównie 26% wzrostem sprzedaży samochodów Hot Wheels oraz 21% wzrostem sprzedaży zabawek Fisher-Price i Thomas & Friends. W tym samym czasie największy segment produktów firmy – lalki Barbie – wykazał tylko 3% wzrost sprzedaży przy 19% spadku sprzedaży lalek American Girl.

Mattel prognozuje wzrost przychodów o 8-10% w tym roku, przy skorygowanym zysku na akcję w przedziale 1,42-1,48 USD.

Notowania akcji Mattela spadły o 2,4% podczas dogrywek w czwartek. Od początku roku kapitalizacja firmy wzrosła o 2,4% i obecnie wynosi około 8,3 miliarda dolarów.

Kinga Bębenek

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.