Prognoza NASDAQ 100: nadal spada

Gdy tylko pojawiają się oznaki zmęczenia, bez wahania się zwieram.

NASDAQ 100 ponownie spadł podczas czwartkowej sesji giełdowej, ponieważ nadal widzimy wiele negatywności. W końcu NASDAQ jest bardzo wrażliwy na rynki stóp procentowych i dlatego należy bardzo uważać na to, ile pieniędzy wkładasz od razu do pracy, ponieważ rynek nadal jest co najmniej bardzo niebezpieczny.

Myślę, że jest to sytuacja, w której trzeba liczyć się z tym, że rajdy będą nadal odczuwać znaczną presję sprzedażową. W końcu NASDAQ 100 jest napędzany głównie przez garstkę dużych firm technologicznych, które polegają na dużym wzroście. Wzrost prawie zawsze ma miejsce, gdy patrzysz na sytuację, w której pieniądze są tanie. Jednak przy wyższych stopach procentowych sensowne jest, że nadal będziemy widzieć, jak pieniądze drożeją, a zatem te firmy technologiczne będą miały problemy.

Czekam na oznaki wyczerpania, które skrócą rynek

  • Myślę, że ten rynek schodzi do poziomu 11 000 w dłuższej perspektywie, ale dotarcie tam może zająć trochę czasu. Od teraz do tego czasu patrzę na to jako na rynek, na którym powinieneś wygasać krótkoterminowe wzrosty, które wykazują oznaki wyczerpania.
  • Jak tylko dostaniemy oznaki zmęczenia, bez wahania zwieram .
  • W końcu trend jest zdecydowanie negatywny i myślę, że w tym momencie po prostu próbujemy ponownie dotrzeć do dołków.
  • Jeśli zejdziemy poniżej poziomu 11 000, prawdopodobnie przejdziemy do poziomu 10 500, być może nawet do poziomu 10 000.

Bartłomiej Cieśla

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.