Bez konkursu: Moje najlepsze krypto do kupienia teraz

Ceny kryptowalut spadają do nowych minimów, może to być zniechęcający czas do inwestowania. Nikt nie wie na pewno, kiedy rynek osiągnie dno lub jak długo może potrwać odbudowa, i nie ma gwarancji, że krypto w ogóle się odrodzi.

To powiedziawszy, teraz jest również jeden z najlepszych momentów na inwestycje. Ceny są niższe niż od miesięcy, co czyni ją jedną z najtańszych okazji do zakupu. Ponadto, jeśli ceny w końcu odbiją, możesz zarobić dużo pieniędzy, inwestując teraz.

Jednak wybór odpowiednich inwestycji jest kluczowy. Chociaż nigdy nie ma gwarancji, że jakakolwiek kryptowaluta z czasem odniesie sukces, jest jedna, którą właśnie zaopatruję: Ethereum (CRYPTO: ETH) .

Czy Ethereum może być lukratywną inwestycją?
Największą siłą Ethereum jest sieć blockchain i zdolność do hostowania zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Te dApps obejmują zarówno rynki tokenów niewymiennych (NFT) , jak i projekty zdecentralizowanego finansowania (DeFi) oraz aplikacje metaverse .

Jeśli którykolwiek z tych obszarów odnotuje wzrost w czasie, Ethereum na tym skorzysta. Ponadto, ponieważ Ethereum jest najpopularniejszą siecią dla dApps, ma największy potencjał wzrostu, jeśli NFT, DeFi lub metaverse odniosą sukces.

Obecnie Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą po Bitcoin , z kapitalizacją rynkową w wysokości około 135 miliardów dolarów. Dla kontekstu, Solana i Cardano – dwaj najwięksi konkurenci Ethereum – mają kapitalizację rynkową wynoszącą odpowiednio około 12 miliardów dolarów i 14 miliardów dolarów.

Gdzie Ethereum zawodzi
Chociaż Ethereum jest największą i najsilniejszą zdecentralizowaną siecią, ma też swoje wady – przede wszystkim jeśli chodzi o szybkość.

Obecnie Ethereum może obsłużyć tylko około 14 transakcji na sekundę. To nie tylko ogranicza liczbę transakcji w sieci, ale także generuje niezwykle wysokie koszty transakcji dla użytkowników. W rezultacie wielu użytkowników i programistów skupiło się na mniejszych, szybszych sieciach, takich jak Solana.

Dobrą wiadomością jest to, że programiści Ethereum pracują nad aktualizacją, aby rozwiązać ten problem. Ta aktualizacja przeniesie Ethereum z protokołu Proof of Work (PoW) na system Proof of Stawka (PoS), który może pomóc sieci osiągnąć prędkość do 100 000 transakcji na sekundę.

Kiedy dokładnie ta aktualizacja zostanie zakończona, nie jest jasne. Jak dotąd wdrożenie było nękane opóźnieniami. Najnowsza faza aktualizacji, zwana „ Scaleniem ”, powinna nastąpić w 2022 roku, a ostatnia faza planowana jest na 2023 lub 2024.

Chociaż aktualizacja Ethereum jest pozytywnym posunięciem dla sieci, wszystko może się zdarzyć od teraz do jej zakończenia. Z dnia na dzień rozwijane są nowsze kryptowaluty, a konkurenci mają dużo czasu, aby zyskać popularność na rynku.

Czy Ethereum to dobra inwestycja?
Pomimo swoich niedoskonałości, Ethereum jest jedną z silniejszych kryptowalut. Obecnie jest również mocno przeceniony, a jego cena spadła o około 77% w stosunku do szczytu w listopadzie. Jeśli czekałeś na okazję do zainwestowania, teraz może być Twoja szansa.

Zanim jednak kupisz, zastanów się nad swoją tolerancją na ryzyko. Nie ma gwarancji, że Ethereum (lub jakakolwiek kryptowaluta) będzie się rozwijać z czasem, więc zawsze istnieje ryzyko utraty inwestycji. Upewnij się więc, że inwestujesz tylko te pieniądze, na których stratę możesz sobie spokojnie pozwolić.

Chociaż nikt nie wie, co przyniesie przyszłość kryptowaluty, Ethereum może mieć to, czego potrzeba, aby pozostać na dłuższą metę. Jeśli chcesz podjąć większe ryzyko, aby zobaczyć potencjalnie lukratywne zyski, może to być właściwa inwestycja dla Ciebie.

Kinga Bębenek

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.