EUR/JPY ODNOTOWUJE OGROMNY 150-PIPSOWY OBRÓT NA EBC

EUR/JPY widzi dzikie wahania, ponieważ Lagarde nie robi wrażenia.
EBC podwyższa kluczowe stopy procentowe o 50 pb i zapowiada narzędzie antyfragmentacyjne.
BOJ trzyma się bardzo luźnych wytycznych dotyczących polityki pieniężnej.
Kurs EUR/JPY chce się ustabilizować wokół 141,00 po gwałtownych 150-pipsowych niestabilnych transakcjach obserwowanych w ostatniej godzinie, dzięki ogłoszeniom polityki EBC.

Po tym, jak EBC podniósł podstawowe stopy procentowe o 50 punktów bazowych, jednocześnie ogłaszając swój instrument ochrony transmisji (TPI), nowy program skupu obligacji na pomoc bardziej zadłużonym krajom strefy euro i zapobieganie fragmentacji finansowej w bloku walutowym.

Optymizm co do bardziej jastrzębiego niż oczekiwano EBC szybko wygasł po tym, jak bank centralny ujawnił forward guidance, zwracając uwagę na podejście „spotkanie po spotkaniu”, ponieważ kolejna ścieżka podwyżki stóp pozostaje zależna od danych.

Duży wpływ na euro miał również brak konkretów na temat nowego narzędzia przeciwdziałania fragmentacji i wątpliwości co do jego zdolności do ochrony krajów członkowskich. To uspokoiło imponujący wzrost kursu EUR/JPY.

Jeśli chodzi o JPY, EUR/JPY nadal znajduje wsparcie w gołębiej retoryce BOJ, ponieważ trzymał się bardzo luźnej polityki pieniężnej. Bank Japonii twardo obstawał przy swoich ustawieniach polityki pieniężnej, pozostawiając wytyczne dotyczące polityki bez zmian. Gubernator BOJ Haruhiko Kuroda potwierdził negatywne skutki gwałtownego osłabienia jena na konferencji prasowej po spotkaniu politycznym.

Po wyeliminowaniu decyzji politycznych EBC i BOJ inwestorzy oczekują teraz na nastroje na Wall Street w związku z nowym impulsem handlowym. Sezon wyników w USA trwa i może mieć istotny wpływ na sentyment do ryzyka.

Kinga Bębenek

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.